Noclegi w Białym Dunajcu

DW Dunajec, to komfortowe noclegi blisko Zakopanego

DUNAJEC

Jeżeli poszukujesz miejsca, które zachwyci Cię pięknem otaczającej przyrody, to takim cudem natury bez wątpienia okaże się Biały Dunajec. Dom Wczasowy Dunajec, do serdecznie zapraszamy wszystkich Gości, zlokalizowany jest zaledwie 8 km od Zakopanego, w oddaleniu od głośnej i ruchliwej Zakopianki, nad wspaniałą, rwącą górską rzeką, od której swoją nazwę zaczerpnęła nasza miejscowość.

Decydując się na odpoczynek u nas, możesz liczyć na niezapomniane widoki rozpościerające się za oknami wszystkich naszych pokoi. Tatrzańskie panoramy na stałe wzbogacają nasz Dom Wczasowy. Biały Dunajec, jako miejscowość żyjąca swoim własnym, dalekim od turystycznego trybem, jest więc w stanie zaoferować upragnioną ciszę, spokój oraz chwilę wolności od tego, co codzienne. Wszyscy, którzy codziennie rano pragną budzić się i spoglądać na zachodnią część Tatr widoczną aż po sam krzyż na Giewoncie, powinni zdecydować się na nasz obiekt. Biały Dunajec da im bowiem to, czego nie będzie w stanie zagwarantować polska stolica Tatr, czyli kameralność, pełną swobodę i ciszę, która stworzy odpowiednie warunki do odpoczynku.

W naszym Domu Wczasowym pozostajemy do Państwa dyspozycji – z przyjemnością pomożemy w organizacji wypoczynku dla grup zorganizowanych (wycieczki, zielone szkoły, kolonie oraz zimowiska), jak i turystów indywidualnych.

Niewątpliwym atutem naszej oferty są w pełni wyposażone, eleganckie pokoje z drewnianymi meblami, które podkreślają podhalański charakter wystroju. Każdy pokój posiada samodzielny węzeł sanitarny, wyposażony jest również w telewizję kablową, która umili Państwu czas spędzany w obiekcie.

Na terenie Domu Wczasowego znajduje się również spełniająca wymogi HACCP stołówka oraz świetlica, która bardzo często staje się miejscem turniejów w tenisa stołowego lub tradycyjne piłkarzyki. Ponadto pragniemy zaznaczyć, że świetlica jest wyposażone w profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz dyskotekowe oświetlenie, dzięki czemu można w niej organizować wiele ciekawych imprez. Alternatywą dla świetlicy jest Hala Sportowa, z której nasi Goście mogą korzystać za dodatkowa opłatą. Dostosowana ona została do gry w siatkówkę, piłkę ręczną oraz koszykówkę.

Bezpieczeństwo i wygoda

Teren obiektu to ok. 5000 m kw. zabezpieczonego ogrodzeniem (włącznie z boiskiem, altaną regionalną oraz placem zabaw dla najmłodszych). W odległości ok. 400 m znajdują się przystanki PKP i PKS. Dysponujemy również własnym parkingiem (dostosowanym do samochodów osobowych oraz autobusów) oraz funkcjonalną drogą dojazdową.

Bliskość Białego Dunajca zachęca do częstego wędrowania i odpoczywania nad brzegiem rzeki. Do niewątpliwych atutów położenia naszego domu zaliczyć należy:

  • usytuowanie z dala od ruchliwych ulic (wysoki standard bezpieczeństwa);
  • wielkość terenu (ok. 5000 m kw.);
  • bliskie położenie wód geotermalnych (Zakłady Wodolecznicze i Park Wodny „Termy Podhalańskie” – ok. 1500 m);
  • bliskie położenie Zakopanego (8 km), Bukowiny Tatrzańskiej (10 km), Białki Tatrzańskiej (15 km), przejścia granicznego na Słowację (Łysa Polana);
  • dostępność licznych szlaków turystycznych (pieszych i rowerowych)

Trasa – Biały Dunajec – Gliczarów Dolny – Gliczarów Górny – Biały Dunajec
Długość ok. 15 km.

Wycieczkę najlepiej rozpocząć w okolicy Urzędu Gminy skąd jedziemy ul. Jana Pawła II w kierunku północnym. Po przejechaniu ok 1,5 km skręcamy w prawo w kierunku Gliczarowa Dolnego. Przejeżdżamy drewniany most na potoku Biały Dunajec i jedziemy lekko unoszącą się drogą ok. 2,5 km. Od tego momentu zaczyna się bardzo ostry podjazd. Na szczęście droga jest asfaltowa i mało ruchliwa. Wspinaczka trwa przez ok. 2 km i w tym czasie wznosimy się o prawie 200 metrów do wysokości 980 m n.p.m. Cały wysiłek włożony w pokonanie trudnego podjazdu wynagradza nam rozległa panorama Tatr oraz widok na Babią Górę i Gorce. Tutaj warto zatrzymać się aby odpocząć i nacieszyć oczy przepięknymi widokami. Pozostała do pokonania część trasy to zjazd. Na wysokości Remizy OSP skręcamy łagodnie w prawo, zgodnie z drogowskazem na Biały Dunajec. Przez następne 2-3 km ciągle możemy podziwiać rozległą panoramę Tatr oraz stylizowane budownictwo. Do Białego Dunajca dojeżdżamy ulicą Kościuszki. Po stromej końcówce zjazdu i ostrożnym pokonaniu bardzo ciasnej serpentyny należy na skrzyżowaniu skręcić w lewo, skąd po przejechaniu 400 metrowego płaskiego odcinka dojeżdżamy do „zakopianki”. Ostatni, ok. 1 kilometrowy etap, to łagodny dojazd ruchliwą „zakopanką” w kierunku północnym do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Trasa, pomimo że dość ciężka, na całej długości prowadzi drogą asfaltową. Niewątpliwym walorem jest rozległa panorama Tatr, która wynagrodzi wysiłek każdego rowerzysty.
Trasa – Biały Dunajec – Stołowe
Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.
Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy, dalej przez wieś, skręcamy do Gliczarowa Górnego. Jedziemy asfaltową drogą stromo pod górę do przysiółka Janasówka. Na wzniesieniu rozpościerają się wspaniałe widoki na Tatry. Jedziemy w prawo do przysiółka Stołowe i dalej w dół asfaltową dróżką do potoku Świdrowego. Następnie polną drożyną na ulicę Skupniową w Białym Dunajcu.
Trasa – Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska Długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.
Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś i dalej przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod górę do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szutrową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Polną droga dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego i dalej do Białego Dunajca.